İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Evlilik Hazırlıklarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayatınızın belki de en önemli anlarından birisi olan evlilik büyük özen isteyen süreçlerden birisidir. Evlenmeye hazırlanan çiftlerin mutlaka dikkat etmesi gerekenler vardır. Evlilik hazırlığı sürecin profesyonel şekilde yürütülmesi bu mutlu gününüzde oluşan sıkıntıların da önüne geçer.

Düğüne az bir zaman kala başlayan düğün hazırlıkları gelin ya da için damat için oldukça heyecanlı ve telaşlı süreçlerden birisidir. Düğün hazırlıkları genelde ev dekorasyonu, gelinlik ve damatlık seçimi, eşya seçimi gibi birden fazla detay içermektedir. Bu günlerde her ne kadar gelin ve damat başrolde olsa da ailelere de büyük görev düşüyor.

 

Evlilik Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

Evlilik hazırlıkları denildiği zaman her ne kadar çoğu kişinin aklına düğünden öncesi gelse de aslında düğünden sonrası da evlilik hazırlıklarına dahildir. Bu zamanda en önemli olan konulardan birisi ise düğünü yapacağınız mekânın seçimidir.

Seçtiğiniz mekânın gelecek konukları karşılayabilmek için yeterli olması aynı zamanda da sağlamış olduğu hizmetleri göz önünde bulundurması gerekir. Aynı zamanda seçtiğiniz mekân gelinlik ve damatlık seçimine de yansıması gerekir. Gelin adayları genelde bu konuda daha bir hassas davranmaktadır.

Eğer seçtiğiniz mekân kapalı ise buna göre bir gelinlik seçimi olmalıdır eğer seçtiğiniz mekan açıksa yani kır düğün salonuysa buna göre bir gelinlik seçimi yapılmalıdır.

 

Evlilik Hazırlığında Nasıl Liste Yapmalıyım?

Evlilik hazırlıklarını kolaylaştıran en güzel unsur evlilik hazırlık listesidir. Liste daha planlı bir şekilde süreci yürütmenize yardımcı olur.

Liste yaparken öncelikle evlilik hazırlıklarını düğüne en yakın zamanda değil de evlenme teklifi aldığını gün başlamanız gerekiyor. Herkeste olduğu gibi bu süreç çokça yoğun ve stresli bir süreci kapsamaktadır. Buna bağlı olarak stres düzeyinizi en aza indirmeniz için hazırlıklara erken bir zamanda başlamanız gerekmektedir.

Tüm bu hazırlıklardan sonra müstakbel nişanlınız ile beraber yaşayacağınız ev arayışına başlayabilirsiniz. Burada e bulma işini düğünden önce yaptığınız zaman eşyaları seçme ve yerleştirme işini de erkenden bitirmiş olursunuz. Buna bağlı olarak evin erkenden tutulması ya da yerleştirilmesi evlilik hazırlıklarında bilinmesi gerekenler arasında yer alır.

 

Nişan Öncesi Evlilik Hazırlıkları Nasıl Olmalıdır?

Evliliğin ilk başlangıcı yüzükleri parmağınıza taktığınız andır. Bu yüzden nişan çok önemli bir süreçtir. Nişan hazırlığında yapmanız gerekenler şunlardır;

  • Nişan yüzüklerinin alınması
  • Söz, nişan ve bohça hazırlığı
  • Ailelerin tanışması
  • Kuaför seçimi
  • Davetiye seçimi

Bu işlemleri sırasıyla ya da karışık bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her ne olursa olsun güzel evliliklerin başlangıcı iyi bir hazırlık planından geçmektedir.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın