İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siyah Kombinle Kullanılabilecek Takı Renkleri

 

Siyah renkle yapılan kombinler, genellikle moda dünyasındaki en kurtarıcı seçimler olurlar. Hem şık bir ortam için hem de birkaç basit değişiklikle daha spor ortamlar için siyah renkte kombinleri kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Her kombinde olduğu gibi, siyah renklerde yaptığınız kombinler içinde takı seçimleri oldukça önemlidir. Siyah kombinle kullanılabilecek takı renkleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Siyah Kombinle Kullanılabilecek Takılar Ne Renk Olmalıdır?

Aslında siyah renk, aksesuar açısından en kolay tamamlanabilen renklerden biridir. Siyah renkli kombinlere uyumlu olarak beyaz, gümüş, sarı, kırmızı, mavi gibi çok çeşitli renklerde aksesuar seçimleri yapabilirsiniz. Renk konusunda siyah kıyafetlerinize seçim yaparken zorlanmazsınız ancak tarz seçimi yapacağınız zaman, ortama göre isabetli seçimler yapmanız gerekir. 

Siyah kombinleriniz günlük ve şık olabilir demiştik. Şık bir ortam için örneğin bir akşam yemeği için kıyafet seçtiyseniz o zaman daha parlak ve çarpıcı renklerde aksesuar seçimleri yapmanız gerekebilir. Bu durumda altın sarısı tonlarında büyük ve gösterişli kolyeler, şık çantalar ve nazik bileklikler tercih edebilirsiniz. Eğer altın sarısı tonlarından daha farklı ve daha özgün seçimler yapmak isterseniz o zaman gümüş renkte seçimler yaparak oldukça zarif bir görüntü de yakalayabilirsiniz. Elbisenizin desenlerine ve ayrıntılarına göre de takı seçimleri yapabilirsiniz. Kıyafetiniz üzerindeki renklerden çok farklı renkte takı seçimleri yapmak oldukça göz yorucu olacaktır. Eğer kıyafetinizde desen ya da motiflere hâkim renkler varsa, takı seçiminde bu renkle uyumu yakalamanız daha doğru olur. 

 

Spor Tarzda Siyah Kombinle Hangi Renk Takılar Kullanılmalı?

Siyah renkte kombinler şık olabildiği gibi daha spor ve rahat ortamlarda tercih edilen tarzda da olabilir. Rahat ortamlarda yapılan kombinleriniz için siyah renkle tezat ve oldukça dinamik duran beyaz rengini takılarınızda tercih edebilirsiniz. Bu renk ile daha genç bir görünüm elde ederek, kombininize bir hareket katabilir ve zıtlığın uyumunu yakalayabilirsiniz. Eğer beyaz rengi tercih etmek istemezseniz, çeşitli renklerin açık tonlarıyla, örneğin pudra rengi ya da bebek mavisiyle de aynı hareketi ve canlılığı yakalayabilirsiniz. 

Siyah kombinlerde renklerin cesaretiyle birlikte, elbisenin kesimine göre aksesuarın boyutu da önem taşır. Asimetrik ve cesur kesimlere, büyük desenlere sahip elbiselerde daha sade ve yumuşak renklerde takı seçimi yapabilirsiniz. Bununla birlikte düz kesim ve tek renk parçalarda ise kıyafeti daha da hareketlendirmek için daha büyük ve canlı renklerde seçimler yaparak doğru görüntüyü yakalamayı başarabilirsiniz. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın