İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Küçük Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

Son zamanlarda çoğu kişi büyük evlerden çok minimal tarzdaki evleri tercih etmektedir. Çünkü küçük evlerde yaptığınız dekorasyon işlemleri dikkat çekmektedir. Bu yazımızda küçük evler için dekorasyon fikirlerini ele aldık.

Küçük evler, büyük evlere göre dekorasyon anlamında daha çok çaba ister. Çünkü küçük evlere eşya sığdırmak kadar zor bir iş yoktur. Bunun dışında özellikle 1+1 ya da 1+0 bir eve sahipseniz bu evlerde dilediğiniz dekorasyon işlerini gerçekleştirmek zor olacaktır. Fakat günümüzde kiraların da yüksek olması insanların bu tarz evleri tercih etmesine neden olmaktadır. Bu anlamda sizlere verdiğimiz küçük ev dekorasyon tavsiyelerini değerlendirebilirsiniz.

Küçük Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyim?

Küçük ev dekorasyon fikirlerinde öncelikle dikkat etmeniz gereken aldığınız evin metrekaresinin kaç olduğu, genelde 1+1 ya da 1+0 evlerde metrekareler küçük olabilir, buna bağlı olarak odaların boyutuna uygun eşya seçimi yapmalısınız. Genelde çoğu kişi bu tarz evlere 1 adet kanepe almaktadır. Fakat biraz daha dikkat ederseniz bu tarz evlere bir iki kanepe daha sığdırabilirsiniz. Bunun dışında dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;

  • Renk Seçimi: Evinizdeki renk seçimini açık renklerden yana kullanın. Tavanda mutlaka beyaz renk kullanın geri kalan kısımlarda açık gri, krem gibi renkler kullanabilirsiniz.
  • Mobilyalar: Mobilya seçiminde koyu renkler yerine daha açık tonlar kullanabilirsiniz. Kumaş seçiminde çok desenli kumaşlardan da uzak durunuz.
  • Aynalar: Küçük mekanları büyük göstermenin bir diğer yolu da ayna kullanmaktadır. Aynalar evin daha ferah ve geniş görünmesine yardımcı olacaktır.

Küçük Ev Dekorasyonunda Püf Noktaları Nedir?

Küçük ev dekorasyonunun kendi istediğiniz gibi olması için bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekiyor, bu püf noktaları şunlardır;

  • Duvarları Kaldırın: Eğer ev sahibiyseniz mutfak ve salon arasında yer alan duvarı kaldırın, böylece daha geniş bir alan kazanmış olacak kendi isteğinize göre evinizi dizebileceksiniz.
  • Sürgülü Kapı Tercih Edin: Gardırop ve benzeri eşyalarda mutlaka sürgülü kapı tercih edin.
  • Gizli Bölmeler Açın: Küçük evinizi daha donanımlı bir şekilde kullanmak istiyorsanız küçük gizli bölmeler açarak etraftaki kalabalığı kaldırın.

Küçük Evlerdeki Kalabalığı Nasıl Ortadan Kaldırırım?

Küçük evde yaşamak istiyor fakat çok kalabalık olmasından korkuyorsanız o zaman evinizdeki eşyaların seçimine büyük önem vermeniz gerekiyor, daha sonra seçtiğiniz eşyaların küçük eve uygun olmasına dikkat ediniz. Böylece evinizdeki alan genişleyecek daha ferah bir ortam kazanmış olacaksınız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın