İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bileklik Yapımı Nasıl Olur?

Bileklik, eski dönemlerden beri kadınların bileklerine süs amaçlı olarak taktıkları ve farklı malzemelerden yapılarak çeşitli yöntemlerle güzelleştirilen bir aksesuar ve süs eşyasıdır. Bileklikler modellerine göre çeşitli malzemeleri bulundurabilirler. Deri, kumaş, deniz kabuğu, taş ya da metal gibi çeşitli malzemelerle tasarlanan bilekleri görmek mümkündür.

Bileklikler, takılması ve kullanılması kolay olduğu için kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Özel günlerin haricinde, gün içerisinde dahi bilekliğinizi takabilirsiniz. Bileklikler günlük hayatın büyük parçasında kolumuzda olduğu durumlarda kararmaya karşı kuvvetli olan malzemelerden yapılmaları gerekir. Bazı bileklik modelleri su ya da başka kimyasallarla temas ettiği zaman rengi bozulabilir ve kullanılamaz duruma gelebilirler.

Bileklik Modelleri Nelerdir?  

Bilekliğin yapılması, gerekli malzemelere sahip olunduğu durumlarda oldukça kolaydır. Kola bağlanacak olan malzeme üzerine istediğiniz süslemeleri yaparak kendi bilekliğinizi kendinizde yapabilirsiniz. Bileklik modelleri nelerdir? Bileklikler model açısından bakıldığında sınırsız seçeneklere sahip olan aksesuar çeşitlerindendir. Malzemesinin çeşidine göre altın, gümüş ya da daha günlük bir seçim olarak farklı renkte metallerden yapılabilir. İnci, doğal taşlar ya da başka süs malzemeleriyle yapılan çeşitli tasarımlar neticesinde, birden fazla zevke hitap edebilecek modellerde bileklik bulunabilir.

Bileklik Tek Başına Nasıl Takılır?

Bileklikler genellikle bir bağlantı noktası sayesinde iki ucu birleştirilerek takılmaktadır. Bazı durumlarda bu birleştirme noktaları tek bir elle ile yapılabilecek kadar kolay tasarlanmamış olabilir. Bilekliklerimizi takarken tek başına olduğumuz durumlarda zorlanabiliriz. Tek başımızayken kolaylıkla bileklik takabilmek için ihtiyacımız olan şey yalnızca bir ataçtır.

Bilinen en kolay bileklik takma yöntemlerinden biri ataçla bilekliği takmaktır. Eğer bir ataca sahipseniz ilk olarak yapmanız gereken şey bileği S harfi şeklinde bükerek şekil vermektir. Atacı tutmaya hazırladığınız zaman bir tarafını bilekliğinizdeki bağlama noktasına geçirin. Atacı bilekliği taktığınız kolunuzdaki elinizde sıkıştırarak dik bir şekilde tutun. Ardından bilekliğin diğer ucunu alarak ataçla sabitlediğiniz yerdeki bağlantı noktasına kolayca takabilirsiniz. Bilekliğinizi taktıktan sonra atacı çıkarabilirsiniz.

Eğer ataca sahip değilseniz, o zaman atacın yaptığı işi yapabilecek şekilde bir kilitlenen iğne tercih edebilirsiniz. Ataçla ile sağlanan kolaylığı sağlayacak şekilde malzemeleri evimizde bulabilmek mümkündür. Ancak bu şekilde bileklik takmak istemezseniz o zaman ayarlanabilir modelde olan bileklikleri tercih edebilirsiniz. Tıpkı ayarlanabilen yüzükler gibi her bileğe uyum sağlayan ayarlanabilir bileklik modellerinin günlük ve şık modellerini internette kolayca bulabilmeniz mümkündür.

Yorumlar kapatıldı.