İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı? 

Kıyafetlerimizin stilinde en çarpıcı ve en detaylı noktalar her zaman aksesuarlarımız olmuştur. Giyim tarzımız kadar, aksesuar seçimimizde bizim hakkımızda çok şey söyler. Cesaretli, keyifli ya da çarpıcı seçimlerimizle birlikte kıyafetlerimizin daha dikkat çekici olmasını sağlayabileceğimiz gibi, yanlış seçimlerde stilimize büyük oranda hasar verebiliriz. Doğru aksesuar seçimi için bilmeniz gerekenleri bu yazımızda sizinle paylaşıyor olacağız. 

Aksesuar Nelerden Oluşur? 

Kemerler, çantalar ve takılar… Her biri aksesuar dünyasının birbirinden önemli parçalarıdır. Bunların seçiminde ve kullanımında isabetli kararlar vermek oldukça büyük önem taşır. Doğru aksesuar seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar, uyum, sadelik, renk ve doğru yerdir. Daha spesifik detaylara girmeden önce bu konu hakkında şunu söyleyebiliriz; lütfen abartılı olmasın! Aksesuar seçiminin ilk kuralı abartı ve kalabalıktan uzak durmaktır. Bazı cesur modacılar bu durumun aksi bir şekilde birçok parçayı bir arada yorumlayabilir ancak günlük hayatta bu sizi yoran ve kalabalık bir görüntü içerisinde kalmanıza sebep olan bir durumdur. Kıyafetinize uygunluğundan önce, abartı olmayan ve doğru uyumu yakaladığınız parçaları seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Aksesuarlar, giyiminizin ana bir parçası olmasından ziyade, tamamlayıcı bir parça olarak değerlendirilmeleri gerekir. 

Aksesuar Seçiminde Uyumun Önemi Nedir?  

Aksesuar seçiminde uyum, yalnızca aksesuarların kıyafetle uyumu değil, aynı zamanda aksesuarların birbiriyle olan uyumunu da kapsar. Doku, renk ve tarz olarak tüm aksesuarların ortak bir amaçta birleşmesi gerekir. Aksi takdirde spor parçalar ve daha şık parlak seçimler yaparak takılar arasındaki uyumsuzluğun tüm stilimize yansımasına sebep oluruz. Aksesuar seçiminde, kıyafetlerimizle yeterli uyumu yakalarken renklerin doğru kullanılmış olmasına da dikkat etmemiz gerekir. Ayakkabılarla uyumlu çanta seçimi, kıyafetle uyumlu kemer seçimi oldukça önemlidir ve hatalı seçim durumunda görüntüdeki tüm bütünlüğün bozulmasına sebep olur. Renklerin tonu birbirine yakın ve yormayan sınırlarda olmalıdır. 

Aksesuar seçiminde bir diğer önemli nokta da doğru yerde doğru parçayı seçmektir! Doğru zamanda ve yerde seçilmeyen parçalar, o an oraya ait olmadıklarını gerçekten belli ederler. Bunun önüne geçmek için bazı tüyoları bilmek gerekir. Örneğin altın tonlarında ve abiye takıların günlük hayatta kullanılmaması gerekir. Saatte en önemli aksesuar parçalarından biridir ve sıklıkla yanlış yerde ve zamanda kullanılır. Saatler, günlük hayatta takmak için daha uygundur ve gece kullanımda tercih edilmemesi gerekir. Günlük kullanımda, iş yerinde ya da daha ihtiyaç duyulan yerlerde saatleri kullanabiliriz. 

Yorumlar kapatıldı.