İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dikdörtgen Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Vücudumuz, hatlarımız benzersiz olduğu için, şekillerimizi benimsemek ve en sevdiğimiz kısımları öne çıkarmak, çerçevelerimize uygun kıyafetler bulmakla başlar. Bu yüzden genel vücut şeklinizin ne olduğunu ve en iyi şekilde görünmenize yardımcı olacak stilleri bilmek yardımcı olur. Bu nedenle, tüm dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar için uygun kıyafetler vardır. Dikdörtgen vücut tipi (genellikle atletik vücut tipi olarak da adlandırılır), doğru parçalar ile mükemmel görünüm yakalar. 

Dikdörtgen vücut tipi nasıl giyinmeli? Sorusu, bu vücut tipine sahip olanların şıklık için ihtiyacı olanları içerir. Yazımızda ilgili tüm detayları bulabilirsiniz. İlk adım olarak, dikdörtgen vücut tipi nasıl giyinmeli? Sorusuna, üst bedene dikkat çeken kombinler cevabını verebiliriz.

Pantolon seçiminde; pileli, baskılı, İspanyol paça seçenekleri, bu vücut tipi için idealdir. Elbise seçiminde bele oturan ve eteği volanlı bir seçim doğru olacaktır. Genel olarak; üst bedende hacim, dikdörtgen vücut tipi için en iyisidir.  Ancak, bol kesim pantolonlar da vücut orantısı için işini doğru yapacaktır. Elbette dengeli bir silüet oluşturmak için doğru parçalar çok önemlidir. Ancak aksesuarlar da bütün bir görünümü bir araya getirmek kadar gereklidir. Bu anlamda özellikle yuvarlak burunlu ayakkabı seçimi, dikkati yukarı çekecek görünümde küpeler, bu anlamda iyi tercihlerdir.

Dikdörtgen Vücut Şekli Nedir?

Dikdörtgen, atletik veya düz – bu vücut tipine ne derseniz deyin, her zaman ölçülerinize göre belirlenir. Bu kategoriye girip girmediğinizi belirlemenize yardımcı olmak için genellikle geçerli olan bazı özellikler şunlardır:

  • Omuz, göğüs ve kalça ölçüleriniz eşit ise
  • Beliniz kıvrımlı olmaktan çok daha düz ise
  • Vücut şekliniz Anne Hathaway, Cameron Diaz veya Kate Middleton’a benziyor ise dikdörtgen vücut tipinden bahsedebiliriz.

Bu açıklamanın size uyup uymadığından emin değil misiniz? O zaman hangi vücut şekline sahip olduğunuzu öğrenmek için bir ölçüm bandı alın. Ölçülerinizi vücut tipleri ile karşılaştırın ve sonrasında buna uygun kombinler tercih edin. Bunun dışında tüm vücut tipleri için genel anlamda çok önemli birkaç detay da şu şekildedir:

  1. Dengeleyin

Vücut şekliniz neredeyse tamamen kemik yapısına bağlıdır. Sanıldığı gibi kiloya değil. Omuzlarınızı, göğüslerinizi, belinizi ve kalçalarınızı dengelemek için kıyafetinizi kullanın. Bu, düz olan bölgelere kıvrım katmak, bacakları uzun göstermek gibi birçok isteğinizi yerine getirir.

  1. Göz hilesini deneyin

Gözün dikkat çekmesini istediğiniz yere odaklamak için çizgileri kullanın. Vücudunuzun en sevdiğiniz kısımları, ortaya çıkarmak istediğiniz omuz, bel, bacak gibi bölümler çizgiler ile mükemmel görünür. Ayrıca, kıvrımlar oluşturmanıza, uzatmanıza veya vurgulamanıza yardımcı olabilirler.

  1. Renk hakkında düşünün

Ayrıca gözünüz, düz siyah veya lacivertten çok desenlere ve açık, parlak renklere çekilebilir. Ayırıcıları seçerken bunu aklınızda bulundurun.

Dikdörtgen Vücut Tipi Giyim Önerileri Nelerdir?

Dikdörtgen bir vücut şekline sahip olmanın en büyük avantajlarından biri, hangi bölgelere dikkat çekmek istediğinizi seçebilmenizdir. Kıvrımlı bir görünüm oluşturmak istiyorsanız, üst yarınızı vurgulayan ve belinize şekil veren üstler tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak yaka, dikkatleri yukarı çekmek için harika bir yoldur. Ve kabarık kollar gibi detaylar, dikkatin tamamen orada kalmasına yardımcı olur.

Yüksek belli Jean pantolonlar; özellikle daha koyu yıkamalarda mükemmel bir seçim olacaktır. Yüksek belli Jean pantolonlar (veya daha kısa bir gövde için orta belli) bacaklarınızı oldukça uzun gösterecektir.

İstediğiniz yerde kıvrımlar oluşturmak için oranı göz önünde bulundurun. Bu, çoğu ifade stilini çekebildikleri için dikdörtgen şekiller için eğlenceli bir kategoridir.

Sofistike iş kıyafeti

Dikdörtgen bir vücut şekli, parlak renkleri ve cesur baskıları kolayca çekebileceğinden, kullanıma hazır bir iş görünümü için harika bir yoldur. Ofis kıyafetlerinize yeni bir soluk getirmek için canlı, baskılı ve volanlı bir üst seçin. Bluzu, gömleğin hacmini dengelemek için tamamlayıcı renkte dar kesim bir pantolonla tamamlayın. Ardından, hafif bir aksesuar gibi ofise uygun üçüncü bir parça ekleyin. Nüde renkli topuklu ayakkabılar ve şık bir küpe, kıyafeti bir araya getirmek için mükemmel aksesuarlardır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın