İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kot Çeket Modelleri Nelerdir?

Kot ceket dört mevsimin vazgeçilmez olan kurtarıcı parçalarından bir tanesidir. Bahar aylarında tişört ile kombinlediğimiz, kışın ise sweatshirt ile birlikte giydiğimiz kot ceket, rahatlığı ve kullanışlı oluşu ile en çok tercih edilen ürünler arasında! Peki ya kot ceket denilen şey tam olarak nedir ve kot ceket modelleri nelerdir? 

Kot Çeket Nedir?

Kot ceket, en popüler üst giyim ürünlerinden biridir. Çocuk, kadın ve erkek giyim kategorilerinde farklı modelleri mevcuttur. Yaptığınız kombinlere göre hem spor hem şık bir görüntü verir. Peki, bu kot ceket modelleri nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim… 

Aslında fermuar detaylı, yırtıklı, yıpratmalı, lazer kesimli ve slim fit gibi birçok kot ceket modeli mevut. Bunların yanında yağmurluk ve mont yerine tercih edebileceğiniz kapüşonlu kot ceketler de bulunmakta. Eğer kombinize spor bir hava katmak istiyorsanız tercihiniz kapüşonlu kot ceketlerden yana olabilir. Bunun yanında cep detaylı kot ceketleri de tercih edebilirsiniz. Bu tür kot ceketlerin mavi ve lacivert dışında krem ve beyaz gibi açık renkleri de mevcuttur. Aslında kot ceket dediğimiz şey günümüzde neredeyse her renkte olabiliyor. Seçeceğiniz renk ise tamamen sizin zevkinize kalmış… Son olarak kombinlerinize şıklık katmak istiyorsanız sizlere dantel detaylı kot ceketlerden de bahsetmem gerek. Tekstilin bu kadar gelişmesiyle birlikte artık dantel severler için de özel olarak tasarlanan dantel detaylı kot ceketler üretilmekte. Bu kadar çeşitliliğin arasında elbette kot ceket alırken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor!

Kot Çeket Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer tercihinizi slim fit kot ceketlerden yana kullanacaksanız bir beden büyük almanız sizin için daha iyi olacaktır. Zira bu ürünlerin dar kalıp olması nedeniyle küçük gelme ihtimali olabilir. Bunun dışındaki kot ceket modellerinde kendi bedeninizi almanız yeterli olacaktır. 

Kot Çeket Hangi Kıyafetlerle Kombinlenir?

Kot ceket modellerini konuştuk, alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsettik. Şimdi gelelim kot ceketi hangi kıyafetlerde kombinleyebileceğinize! Kot ceketler, kot ve keten pantolonlar ile birlikte tercih edilebilir. Kadınlar topuklu ayakkabı, spor ayakkabı, rugan ayakkabı ya da babet fark etmeksizin birçok şekilde kot ceketlerini kombinleyebilir. Erkekler ise daha çok tişört, spor ayakkabı ve kot pantolonlar ile kot ceketlerini kombinleyebilir. Kot ceketin modeli ne olursa olsun kırışmıyor oluşu hem günlük hayatta, hem iş hayatında hem de uzun yolculuklarda en çok tercih edilen, vazgeçilmez parçalardan bir tanesi! Peki ya sizin en sevdiğiniz kot ceket modeli hangisi? 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın