İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kalem Elbise Nedir? Nerelerde Giyilir?

Kalem elbiseler, dizin altında veya üstünde hizalanmış bir şekilde düz kesim modele sahip olan bir elbise modelidir. Genellikle şık ortamların çekici bir parçası olan kalem elbiseleri kadınların ilk tercihleri arasında görmek mümkündür. Özel gün ve davetlerde giyilebilmesinin yanında farklı kombinlerle birlikte rahat ve esnek ortamlarında parçası olabilen kalem elbiseleri kurtarıcı bir parça olarak düşünebiliriz. 

Zamansız tasarımların bir parçası olan kalem elbiseler, kadınların hatlarını sararak zarif bir görüntünün ortaya çıkarılmasına yardımcı olur. Klasik, sportif ya da şık şekillerde yorumlanan ortamların hepsinde kalem elbiselerle çekici görünmek mümkündür. Tek parça halinde kullanılabilen kalem elbiseler, farklı kumaş, yaka ve renkleriyle ortamlara uyum sağlamaya yardımcı olurlar. Kişinin vücut tipine göre seçeceği farklı kesim ve modellerdeki kalem elbise modellerini bulabilmesi de oldukça kolaydır. Örneğin dikdörtgen vücut tipine sahip kişiler için kalem elbiselerin V yaka tipleri oldukça uygun bir seçim olacaktır. Oval vücut tipine sahip olan kadınlarda ise kemer detayından uzak durmaları önerilebilir. İnce belli kadınlar için bel bölgesine dikkat çekilmek istendiği zaman kalem elbiseler bir kemer ile tamamlanabilir. 

İş hayatınızda, toplantılar da ve özel kutlamalarda kalem elbiseleri tercih edebilirsiniz. Zarif kadınların moda anlayışının bir parçası olan kalem elbiselerini çeşitli formlarda yorumlayarak tarzınıza hareket katmak ise sizin kendi tercihinize kalmış bir durumdur. Ancak kalem elbiseler ile yapılabilecek kombinleri ve daha fazlası hakkında detayları konuşmak için yazımızın devamına göz atabilirsiniz. 

Kalem Elbise Nasıl Kombinlenir? 

Kalem elbiseler, moda dünyasında en kolay kombinlenebilen parçalar arasındadır. Her ortama uyum sağlayabilmesinin yanında tek parça bir kıyafet olduğu için alt ve üst giyim sorununu hızla çözebilmemizi sağlar. Bunun yanında kullanacağız ortama göre elbisenize farklı aksesuar ve detaylar ekleyerek cesur ve özgün bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Örneğin eğer iş ya da toplantı gibi kurumsal olarak ciddi bir ortamda kalem elbise tercih edecekseniz, aksesuarlarda fazla yoğun ve parıltılı seçimler yapmamayı düşünebilirsiniz. Böylelikle yalın, ciddi ve şık bir görüntüyü elde edebilirsiniz. Bu tür kombinlerinizi stiletto tarzında ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Daha mini boy bir etek seçimi yaptığınız takdirde ise uzun çizmeler kurtarıcınız olabilir. 

Özel günlerde tercih edeceğiniz kalem elbiselerinizde bu sefer parıltılı aksesuar seçimlerinizi konuşturabilirsiniz. Güzel bir ceket ile birlikte tercih edeceğiniz topuklularınızla günün en şık kişisi siz olabilirsiniz. Kalem elbiseleri kullanabileceğiniz bir diğer durum ise daha sportif seçimlerdir. Bu seçimlerinizde triko hırkalar ya da kot ceketlerle elbiselerinizi ortama uygun olarak tamamlayabilirsiniz. Gümüş renk takılarla birlikte yapacağınız kombinlerinizi şık ortamların tamamlayıcısı olarak görebilirsiniz. 

Kalem elbiselerinizi bulunacağınız ortam ve kişilerle paralel olarak değerlendirebilirsiniz. Spor ayakkabılardan topuklulara kadar kullanacağız ortama göre yapabileceğiniz kombinlerin sınırsız olduğunu söyleyebiliriz. 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın