İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Basic Parçalar Nelerdir?

 

Günümüzde moda terimleri arasında sıkça karşımıza çıkan basic parçalar. Erkek ya da kadınların olmazsa olmazlarındadır. Basic parça olarak adlandırılsa da aslında dolapların ana parçaları olarak da adlandırılır. Her kıyafetle kombin yapılmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir.

Bunun yanı sıra basic parçaların mevsimi bulunmaz. Birçok kıyafetle yaz-kış, evlerde, sokaklarda daima rahatlıkla giyebileceğiniz tarzdaki parçalardır. Bunların en önemli özelliği de çok kaliteli kumaş yapısında olmasıdır. Basic parçalar, desensiz ve düz bir modelden meydana gelmektedir. Her zaman moda olan basic parçaların modasının geçmemesinin ana nedeni de bu parçaların birçok kıyafetle uyumlu olmasıdır.

Daha Çok Hangi Parça Tercih Ediliyor?

Basic parçalar arasında en çok tercih edilenler genellikle t-shirt gibi modeller olmaktadır. Basic t-shirt hem erkek hem kadınlar için ideal bir seçenektir. Bu parçalar daha çok kadınların kurtarıcı parçaları içinde yer almaktadır. Hemen hemen birden fazla kombinde rahatlıkla kullanabileceğiniz şık kombin yapılabildiği için daha fazla tercih ediliyor.

Basic tişörtler hem etek hem de pantolonla giyilebilir. Bundan dolayı kesinlikle dolabınızda bulunması gereken önemli parçalar arasında yer almaktadır. Genelde basic tişörtlerin rengi beyaz, siyah, gri ve bordo olur. Bazen de V ve bisiklet yaka olanları tercih edilmektedir. Buna bağlı olarak yaka ve renk tercihi tamamen kişiden kişiye değişmektedir.

Basic Modeller Nasıl Kombinlenir?

Basic parçaları rahat bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Örnek verecek olursak, basic tişörtlerin altına eşofman giyerek kombininizi daha sportif bir hale getirebilirsiniz. Benzer tişörtün alt kısmına deri bir şort giyerek ya da buna benzer bileklikler yardımıyla daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Bu kombinin yanı sıra daha şaşalı ve dikkat çekici bir görünüm de elde edebilirsiniz. Dikkat çeken bir etekle kombinlediğiniz zaman akşam istediğiniz bir mekana gidebilirsiniz.  Basic parçalar her ortama uyumlu kıyafetlerdir. Burada tercih edeceğiniz basic parçaların mutlaka dikkat çekici olmasına önem vermelisiniz.

Basic T-Shirt ile Normal T-Shirt Arasındaki Farkı Nedir?

Basic tişört ile klasik tişörtler arasında oluşan en önemli fark kullanabileceğiniz zaman dilimidir. Yani basic tişörtler uzun zaman boyunca kullanılabilen parçalardır. Bunun yanı sıra basic tişörtlerin renkleri çok çeşitlidir.

Bunun yanı sıra ister dışarda ister evde, olsun her yerde veya dışarı çıkarken her daim rahatlıkla giyebileceğiniz bir parça olduğundan dolayı klasik tişörtlerden daha farklıdır. Her modelde şık durur kolay kolay ütüsü gitmez uzun süre boyunca rahatlıkla giyebilirsiniz.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın