İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mayo Modelleri Nasıl Olmalı?

Bütün kış boyunca çok fazla gördüğümüz yağmur, kar ve kasvetli havalardan sıkılanlar, yaz mevsimini iple çekerler. Yazın gelmesi ile birlikte kendini plajlara atmak isteyenler, aynı zamanda güzelliklerinden de ödün vermek istemezler. Bu da tabii ki uygun ve şık parçalar ile mümkündür. Yaz mevsimi deyince elbette akla plaj ve daha sonrasında plaj şıklığı gelir. Plaj şıklığı, kadınların kendilerine en uygun mayo modellerini bulması için harekete geçmesi demektir. Mayo modelleri nasıl olmalı sorusu, bu noktada önem kazanır. Doğru mayo modelleri hem kendinizi çok iyi hissetmenizi hem de konforunuzu sağlar.

Amacına ve Vücut Şekline Göre Mayo Modelleri Nelerdir?

Mayo modelinin üzerinizde şık durması için mayo modelleri nasıl olmalı yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Mayo seçimi yaparken istediğimiz şıklığa kavuşabilmek için kaliteli bir kumaşa sahip olan modeller arasından seçim yapmalısınız. Ayrıca, düzgün kesimleri ile daha kaliteli görünen ve vücudunuza uygun olacak bir model seçimi yapmanız gerekir. Bu anlamda özellikle vücut tipi, mayo modelleri seçiminde en belirleyici etken olmaktadır. İlgili yazımızda mayo modelleri ile vücudunuzda rahatsız olduğunuz bölgeleri nasıl daha iyi göstereceğinize dair detayları da bulabilirsiniz.

Yüzmek için bir mayo seçimi yapmak istiyorsanız, görselliği ikinci plana atmanız gerekebilir. Çünkü yüzerken giyeceğiniz için kendinizi mayonun içerisinde rahat hissetmeniz önemlidir. Mayonun hareket kabiliyetinizi kısıtlamaması gerekir. Kumaşın ince ve hafif seçilmesi ve vücudunuzu tamamen sarması önerilmektedir. Ayrıca, mayonun arkasındaki kesiminin kelebek olması, yüzücü mayolarında en çok aranan özelliklerindendir.

Büyük üst beden ve göğüslerden şikayetçi iseniz sizin için en uygun mayo modeli kelebek kesim ve boyundan bağlamalı olanlardır. Bu noktada balenli mayolar en ideal seçimdir. Ayrıca, straplez mayolardan uzak durmalı ve mayonuzun göbek, kalça bölümlerinde işleme, dikey desenler olan tasarımlar tercih edebilirsiniz.

Küçük üst beden için silikon destekli mayo modelleri ve tek kollu tasarımlar oldukça şık ve estetik görünüm verecek modellerdir. Açık renkler vücudu daha geniş gösterdiğinden, bu yönde de bir tercih yapabilirsiniz. Fazla kilolarınız varsa koyu renkler, dikey çizgili mayolar ve kısmi dekolteler tercih edebilirsiniz.

Mayo Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar Nelerdir?

Mayo satın almaya karar verdiğinizde erken saatlerde alışverişe gitmeniz, en doğru seçimi yapmanızı sağlar. Ve bundan 1 gün önce fazla tuzlu gıdalar tüketmemeniz de önemlidir. Tuzun vücutta su tutmaya sebep olduğu bilinmektedir. Bundan dolayı alacağınız mayo bedeninde sorun yaşayabilirsiniz. Daha sonrasında mayoyu kullanım amacınız da önem taşır. Bol bol yüzmek ya da güneş ve kumun tadını çıkarmak için ayrı özelliklere sahip mayolar almalısınız.

Mayonuzu denemeden almamanız da öneriler arasında yer alır. Özellikle en çok rahatsız eden koltuk altı lastik kısımları, deneme esnasında sizi rahat ettirecek model bulmanızla çözülecek bir problemdir. Mayonun sadece görsel açıdan değil, kalite açısından da yeterli olması gerekir. Vücudunuzu tam olarak sarması ve eğer lastikleri sıkmıyor ise bir beden küçük almanız daha şık görünüm verecektir.

Yorumlar kapatıldı.