İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çiçek Deseninin Modadaki Yeri Nedir?

Giyim modasının renklerden ve desenlerden beslenerek günümüze kadar ulaşan bir çeşitlilik diyarı olduğunu söyleyebiliriz. Renklerin insan ve dönem üzerindeki etkilerinden faydalanarak desenlerle zenginleştirildiği moda dünyasında her desenin ve rengin kesin olmasa da ait olduğu bir alan ve dönem bulunmaktadır. 

Sakinliğin ve neşenin bir habercisi olan bahar aylarına atfen modada kullanılan çiçek desenleri özellikle feminen tarzın şıklığını sağlayan desenlerden biridir. Mini eteklerde, elbiselerde ve gömleklerde karşımıza çıkan çiçek desenleri, tek başına kendisini ifade edebilen ve aksesuara dahi gerek olmayan kullanışlı desenlerden biridir. Yaz ve bahar aylarında moda dünyasında kendisini göstererek koleksiyonlara renk katan çiçek desenlerini zamansız bir parça olarak da düşünebiliriz. 

Çiçek Desenli Elbise Modası Geçer Mi?  

Büyüklerimizin dolaplarında olan elbiselerin genellikle çiçek desenleriyle süslü olduğunu görebiliriz. Modanın kendini tekrar eden döngüsünde aynı elbiselerin moda olduğunu ve muhtemelen gelecekte bir gün tekrar karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle çiçek desenlerinin giysilerde, aksesuarlarda ve daha çeşitli alanlarda vazgeçilmez desenlerden biri olarak kabul ettiğimizi söyleyebiliriz. 

Çiçek Desenli Elbise Tasarımlı 5 Güzel Model Hangisi?

Çiçek desenlerinin en yaygın olarak kullanıldığı ve yaz aylarının cıvıl cıvıl giyim seçeneklerinden biri olan elbiseler doğru modeller ve kombinlerle sizi günün en gözdesi yapabilir. Çiçek deseninin en uygun olduğu elbise modelleri arasında kloşe etekli modelleri söyleyebiliriz. Çiçeklerin cesur ve eğlenceli havasına uyum sağlayan kloş etekler, hem dinamik hem de eğlenceli bir görüntüye sahip olmanıza yardımcı olacaktır. 

Halter yaka elbise modelleri, straplez elbise modelleri ve kalem etek kesimine sahip olan elbise modellerinde de çiçek desenlerinin oldukça güzel durduğuna şahit olabilirsiniz. Desenlerde büyük boyutlarda çiçekler kullanıldığı takdirde daha sakin kesimlere sahip olan modellerde kullanılabildiğini söyleyebiliriz. Ancak çok küçük çiçeklerin bir araya gelerek renkli ve hareketli oluşturduğu desenleri ise daha hareketli kesimlerde kullanmak desenlerin havasına uyum sağlamaya yardımcı olacaktır. 

Çiçeklerin desenlerine ve boyutlarına göre ayrıca tamamlayacağınız diğer aksesuarlara göre modellerde seçim yapabilirsiniz. Elbise modelleri bazı durumlarda yaş aralığına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Çiçeklerin dinamik havasından ve renklerin ahenginden faydalanarak elbiselerinizle birlikte ortamın en renkli ve eğlenceli kişisi siz olabilirsiniz. 

Yorumlar kapatıldı.