İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Çoğu kimyasal saç ürünlerinde yer alan Hindistan cevizi yağının birden çok faydası bulunuyor. Özellikle Hindistan cevizi yağı çokça popüler bir yağ olup saç bakımında dünya çapında da çokça kişi tarafından tercih edilmektedir. Saç için Hindistan cevizi yağını kullanmaya başlamadan önce nasıl uygulanması gerektiğini bilmelisiniz.

Hindistan alt kıtası, Sri Lanka, Endonezya, Malezya, Burma, Filipinler ve Karayipler’in bir kısmında yetişen ve özel bir kokuya sahip Hindistan cevizi bu ülkelerden farklı ülkelere hem kendisi hem de yağı satılmaktadır. Hindistan cevizi yağının sadece saç için değil vücudun birçok bölgesi için faydası bulunuyor. Çünkü Hindistan cevizi yağı karbonhidrat ve protein açısından zengin bir besindir.

 

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Uygulanır?

Hindistan cevizi yağının saça uygulanması için bazı adımları sırasıyla takip etmek gerekiyor. Bu adımlar şu şekildedir;

  • Öncelikle Hindistan cevizi yağını doğru şekilde ısıtmak gerekiyor. Bunun için mikrodalga veya ocağın ısısını iyi ayarlamanız gerekiyor.
  • Temiz bir kaşık ile kavanoz içinden 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı alın ve cam bir kap içine koyunuz.
  • Daha sonra sıcak su içine bir bu Hindistan cevizi yağını boşaltın eriyene kadar bekletin. 24 derece ve üzeri sıcaklıklarda Hindistan cevizi yağı daha kolay eriyecektir.
  • Yaptığınız karışı saç diplerinize uygulayın eğer saçlarınız uzunsa daha çok karışım uygulayın. Nemli ve yağlı saçlarda uygulama daha kolay olacaktır.
  • Daha sonra başınıza bir duş bonesi takın ve yarım saat boyunca bekletin. Hindistan cevizi yağı saçta ne kadar çok kalırsa o kadar çok faydalı olacaktır.
  • Bir süre bekledikten sonra sıcak su ile saçlarınızı yıkayıp Hindistan cevizi yağından arındırın.

 

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydası Nedir?

Hindistan cevizi yağını doğru uygulamanız saçlar için birden çok fayda görmenize yardımcı olacaktır. Hindistan cevizi yağının saça 10 faydası şu şekildedir;

  • Saç Derisini Arındırır: Hindistan cevizi yağı saç derisine uygulandığı zamanda saç derisindeki toksinlerin ortadan kalkmasına neden olur.
  • Saç Köklerini Güçlendirir: Saç dibinde oluşan kırılmaları önleyerek saç diplerini güçlendirir.
  • Saç Yağını Dengeler: Yağlı saçlardaki saç yağını dengelemesini sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Şekillendirici Olarak Kullanabilir miyim?

Hindistan cevizi yağının birden çok faydası bulunsa da bunlar arasında en dikkat çekici olan doğal bir saç şekillendirici olmasıdır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra Hindistan cevizi yağı ile fön kullanarak istediğiniz saç modeline kavuşabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın