İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Keratin Bakım Nedir?

Keratin saç bakımı için kullanılan bir etken maddedir. Keratin bakımı yaz mevsimine girmeden ya da yaz mevsimi bittikten sonra uygulanması tercih edilen uygulamadır. Saça keratin bakımı yüklemesi yapılması durumunda yıpranmış saçlar neme doyar ve yıpranmış, kuru görüntüsü ortadan kalkmış olur. Günlük hayatta kullanılan yanlış ürünler, güneşe maruz kalmak, tuzlu su, ısıl işlemler ile yapılan saç şekillendirmeler saçları oldukça yıpratmaktadır. Bu durumda günümüzde sıkça kullanılan keratin bakımı gelmektedir. Evde yapılan bakımların yanı sıra profesyonel bir bakım yaptırmak için oldukça uygun bir tercihtir.

Keratin Bakımı Hangi Saçlara Uygulanabilir?

Öncelikle sık sık saç boyatan kişilerde yıpranma kaynaklı oluşan rahatsızlıkları gidermek isteyenler keratin bakımına sıkça başvurmaktadır. Özellikle sarı renk gibi açıcı işlemler uygulanan saçlarda çokça görülen zayıflama, yıpranma, kopmalara karşı ve bunun yanı sıra mat ve bakımsız saç görüntüsünü ortadan kaldırmayı amaç edinenlere en güzel bakımlardan biridir. Saçı yoğun kıvırcık dalgalara sahip olan biri keratin bakımı yaptırdığı takdirde saç yapısını bozacaktır. Düz ve hafif dalgalı saçlar keratin bakımını rahatlıkla kullanabilir. Kullanılan farklı teknikler ile saçlar dümdüz şekilde rahatlıkla kullanılabilir.

Keratin Bakımda Nelere Dikkat Etmeliyim?

Genellikle profesyonel olarak yapılan keratin bakımı günümüzde birçok üründe bulunmasıyla da dikkat çekmektedir ancak bu ürünlerdeki keratin saf keratin bakımı ile karıştırılmamalıdır. Ürünlerde bulunan keratinler yalnız kısa süreli yumuşaklık ve bakımlı bir görüntü sunmaktadır. Orijinal keratin bakımında saç özel bir şampuan ile yıkanır. Bu şampuan saç derisini derinlemesine arındırır. Ardından saça keratin uygulanır. Saça parçalar halinde uygulanan keratin tarakla bütün saça yayılır. Uygulama sonrası 20 30 dakika kadar beklenir. Son olarak saça fön çekilir ve istenen kusursuz görüntü elde edilir.

Keratin Bakımı Sonrası Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Keratin bakımı yapıldıktan sonra saç birkaç gün yıkanmamalı uygulanan karışımın saçı gerektiği kadar onarması için zaman tanınmalıdır. Klorlu veya tuzlu su kullanımından kaçınılmalıdır. Keratin bakımı sonrasında üç gün kadar saç derinizin terleyeceği aktivite ve işlemlerden kaçınılmalıdır. Kullanılan saç bakım ürünlerinin doğal içerikli olması ve kimyasal ürünler kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Saç bakım rutininizdeki maske tarzı ürünler için 2 hafta kadar süre beklemeniz gerekmektedir. Keratin bakımının etkili bir hale gelmesi ortalama 1.5ya da 2 ay aralığında sürmektedir. Bu işlemden sonra uygulamanın yeniden yapılması gerekmektedir. Birkaç kez tekrar edildikten sonra da, keratin bakımının etkili olabilmesi daha uzun süreleri aşabilmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın