İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uzun Çorap Modası Nedir? 

Son dönemlerde modanın önemli bir alanı haline gelen çoraplar, bazen verdiği mesajlarla ve bazen de renkli dokunuşlarla pek çoğumuzun görüntüsünün tamamlayıcısıdır. Çizgili ya da rengârenk, desenli ya da düz renkli olarak sınırlara uymaksızın farklı çeşitlerde çoraplar görmek mümkündür. Özgün tasarımların ve cesur tarza sahip olanların farklılıktan çekinmediği çoraplar arasında son dönemlerde uzun çoraplarında moda olduğunu görüyoruz. Özellikle kış modasının ve soğuk havaların doğal bir sonucu olarak kendisine modada yer bulan uzun çoraplar doğru tercih ve kombinlerle eşsiz moda parçaları olarak kullanılmaya başlanmıştır. 

Uzun Çorap Modası Önerileri Nelerdir?  

Uzun çorap modası nedir? yazımızın devamını inceleyebilirsiniz. Doğru şekilde kullanıldığı zaman kıyafetlerin en dikkat çekici ve özgün noktası olan çorapları modanın akışına göre tercih edebileceğiniz gibi, tüm kuralların sınandığı bugünlerde tamamen kendi tarzınızla yorumlayarak tercih de edebilirsiniz. En az bir kolye ya da bir bileklik kadar öne çıkan bir aksesuar olan çorapları, içerisinde bulunduğunuz duyguya ve havanın durumuna göre farklı şekillerde kullanarak denenmemiş, cesur seçimler yapabilirsiniz. 

Uzun Çoraplarla Yapılabilecek Kombinler Nelerdir

Uzun çoraplardan bahsedildiği zaman akla ilk olarak kısa parçaların geldiğini söyleyebiliriz. Uzun çoraplarda desen ve modellerin kendisini göstererek dikkatleri üzerine toplayabilmesi için mini etekler ya da şortlarla kombinlemeniz gerektiğini önerebiliriz. Özellikle yaz akşamlarının tatlı serin havasında, bir şort ile birlikte tercih edeceğiniz uzun bir çorap, sizi ortamdaki en dikkat çekici kişi yapabilecektir.  

Mini etek ve şortlarla birlikte spor olarak tasarlanmış kısa elbiselerin altına da düz renklerde veya hareketin istendiği alanlarda desenli ve renkli seçimlerle çoraplar tercih edebilirsiniz. Uzun çoraplarla birlikte tercih edebileceğiniz spor ayakkabılar ya da sneakerlar, giyiminizi tamamlayan parçalardan olacaktır. Ayrıca uzun çorap giyerek soğuk havaya karşı belirttiğiniz tepkinizi güzel bir bere ve ince bir montla birlikte daha sıcak tutan bir seçim haline getirebilirsiniz.

Daha sakin ve serin geceler için düz renk ya da çizgili desenleri tercih etmeyi düşünürken, arkadaşlarla çıktığınız bir ortamda ya da müzikli bir kumsalda renkli ve desenli modellere başvurabilirsiniz. Herkesin ulaşabileceği fiyatlarda olan ve birden fazla şekilde satın alma imkânınızın olduğu çorapları, farklı denemeler ve cesur seçimler için mutlaka denemenizi ve rahatlığın farkına varmanızı öneririz! 

Yorumlar kapatıldı.