İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2022’de Neler Moda?

Yeni bir yıla girerken; 2022 modası hakkında oluşan moda görüşlerine hâkim olmaya başladık diyebiliriz. 2022 Cruise defilelerinde öne çıkan trendler, bu yılın modası hakkında kulağımıza bazı şeyler fısıldamaya başladı. Modayı yakından takip edenler ve dolabını şimdiden hazırlamak isteyenler için 2022’de neler moda sorusunun cevabı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

2022’de Hangi Stiller Moda?

2020 ve 2021 pandemi senelerinden sonra, 2022 yeniden giyinmenin ve şıklığın senesi olmak için bayrağı eline almış durumda. Geçen senelerde modayı rahatlık, geniş kesimler ve minimalizm oluştururken bu sene, daha zarif, şık ve dikkat çekici tasarımlar görmek mümkün. Oversize modeller yerini kısa ve dekolteli cesur parçalara çoktan bırakmış durumda. 2022 senesinde de mikro giysilerin modası gelişerek yerleşmeye devam edecek.2022 senesinin moda parçaları arasında, bu seneden kullanılmaya başlanan dekolteli hırkalar kendisini göstermeye devam ediyor. Cesur parçalarla birlikte bir parça geçmişe dönüş yaşamakta mümkün. Düşük bel pantolonlar, gelecek senenin modası olacağı konusunda şimdiden alarm vermeye başladı. Yine 2000’li yılların başında popüler olan tunikler de mini elbise yorumuyla 2022 modasına yön veriyor. 

2022’de Pantolonlar ve Takımlar Nasıl Kombinlenecek ?

Pantolon ve ceketten oluşan takımlar, 70’li yılların nostaljik havasıyla birlikte gelecekte tekrar yorumlanmaya başlanmış durumda. Stilettolar ya da mokasenler ile kombinlenen cesur takımlar özgür kadınların öncelikli tercihi olacak. Rahatlığın izleri geçmiş senelerden bu yana hissedilmeye devam ederken triko kumaşlar gelecek modasında da kendisine yer edinmiş olacak. 

Pantolonların özgür kullanımıyla birlikte daha cesur seçimlerin yorumlarını mini etekler ve mini elbiselerde de bulmak artık mümkün. Küçük çiçekli desenler ve retro şekiller ile süslenen modelde mini etekler, mikro parçalar ile birlikte gelecek dönemin modasına yön veren temel parçaların arasında. 

Aksesuarlarda ise artık karşımıza daha büyük kemerler çıkabilir. Bu sene oldukça moda olan ve genellikle toka formuyla karşımıza çıkan inci, 2022’de de farklı modellerde kendisini bize göstermeye devam edecek. İncilerin sadeliğini bozacak olan kalın bileklikler, gösterişli takılar stilin tamamlayıcı ögeleri olarak kullanılmaya devam edecek. Doğal taşların hayatımıza girdiği bu senelerde yapılan özgün tasarımlar, gelecek senelerde de yüzük, kolye ve çeşitli şekillerde yorumlanarak kullanılmaya devam edilecek. Doğal taşların rahatlatıcı ruhuna inanan kişilerdensen, şimdiden birkaç parçayı stiline eklemeni önerebiliriz. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın