İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beli Nasıl İnce Gösterebiliriz? 

Kalın bir bel çevresine sahip olan her kadının sorduğu sorulardan biri de beli ince gösterme yollarıdır. Fiziksel özelliklerimizden dolayı bazı kişilerde bel çevresi daha kalın olabilir ve bu oldukça normaldir. Daha ince bir görüntüye sahip olmak isteyenler için moda dünyasının cesaretli seçimlerinden ve yanılsamalardan faydalanmak mümkündür. Modanın ve kıyafetlerin kendi içerisindeki ahengi sayesinde istenilen görünüşe sahip olmak mümkündür. 

Genel olarak belin ince görünmesini sağlamak için temel bazı kullanımları bilmek gerekir. Kalın bir belin daha ince görünmesini sağlamak için yapmanız gereken şey belin tam üstünde biten şeylerden uzak durmaktır. Beli keskin bir çizgiyle ayıran tişörtler ya da pantolonlar dikkatlerin belinize kaymasını sağlar ve belinizin bazı durumlarda olduğundan da fazla kalın gözükmesine sebep olur. Bel kısmını üst ya da alt parça kıyafetler ile birleştirerek gizlemek daha doğru bir seçim olacaktır. 

Beli ince göstermek isteyen kişilerin üst bedene odaklanması daha mantıklı bir hareket olacaktır. Bunu sağlamak için kıyafetlerin hemen göğüsün altında bitecek şekilde bir kemerle kullanılması istenilen görüntüyü sağlamaya yardımcı olacaktır. Düşük bel pantolonlardan, göbek hizasında biten croplardan ve belin direkt üzerine bağlanan modelde kıyafetlerden uzak durmak gerekir. 

Beli İnce Göstermek İçin Nasıl Giyinmeli? 

İnce bel görüntüsünü yakalamak için daha spesifik seçimlerden bahsetmeye başlayabiliriz. Beli ince göstermek isteyen kişiler nasıl giyinmeli? Pantolon seçimi oldukça önemlidir. Çok yüksek belli bir pantolon belinizi saracağı için kalın bir görüntünün oluşmasına sebep olabilir. Aynı şekilde çok düşük bir bele sahip olan pantolonda istediğiniz görüntüyü yakalamak için size yardımcı olmaz. Bu durumda beli ince göstermek için size en uygun olan ve her iki modelin ortasında olan bir yüksekliğe sahip pantolon seçmeniz gerekir. 

Geometrinin kontrast özelliklerinden faydalanarak paçaya doğru genişleyen parçalarda pantolon ya da tulumlar tercih ederek belinizin daha ince göründüğü izlenimini verebilmekte mümkündür. Bol paça pantolonlar, pileli etekler bu etkiyi yakalamanıza yardımcı olacaktır. 

Bel ve göbek bölgesini olduğundan daha ince göstermeye yarayan bir diğer yanılsama ise dikey çizgilerdir. Dikey çizgilere sahip elbiseleri ya da gömlekleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlayan dikey çizgileri düz renk alt parçalarla kullanarak üst bedenin ince görüntüsüne dikkat çekebilirsiniz. 

Beli İnce Göstermek İçin Nasıl Aksesuar Kullanılmalıdır?

Bel bölgesi denilince akla ilk gelen aksesuar ise kemerdir. Belin görüntüsü ve yapısına göre kemerin nasıl kullanacağı oldukça önemlidir. Bel çevresine ince bir görüntü vermek isteyen kişiler için ise kemeri belin hemen altında ya da göğüslerin altında konumlandırarak çok sıkmadan kullanabilirsiniz. V yaka parçalarla birlikte kullanabileceğiniz kemerler sayesinde istediğiniz ince görüntüye ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar kapatıldı.