İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bikini Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Yaz mevsimi gelirken kadınlar bikini seçimi nasıl yapılmalı şeklindeki soruyu sıklıkla araştırmaktadır. Sıkı diyet ile fit olmaya çalışırken aynı zamanda bikini seçiminin de uygun yapılması gerekir. Bu nedenle bikini seçiminin mutlaka vücut tipine göre yapılması gerekmektedir. Her vücut tipi için farklı bikiniler bulunsa da, tarzınıza uygun olanı seçmek şarttır. Yüzlerce bikini modelinden seçim yapmak elbette zordur. Fakat bu yazıdan sonra vücut tipinize uygun bir bikiniyi kolaylıkla seçebileceksiniz.

Bikini seçimi elma vücut tipi için armut vücut tipi için ve diğer vücut tipleri için farklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Elma vücut tipinde geniş omuzlar ve kalın bir bel söz konusudur. Fakat bu noktada en dikkat çekici yer elbette bacaklar olacaktır. Düşük belli bikini altları, sizin için uygun olmasa da derin kesimli mayolar sizin için uygun bir tercih olacaktır.

Armut vücut tipinde ise kalça bölgesi, göğüs bölgesine göre daha geniştir. Kıvrımlı olarak bel çevresine sahipseniz, bikini seçiminin mutlaka alt kısmı koyu renk şekilde gerçekleşmesi gerekir. Ayrıca desensiz bikini altlarına da yönelebilirsiniz. Yanları ipli olacak şekilde tasarlanan modeller, kullanım açısından sizlere rahatlık sağlayacaktır. Ayarlaması kolay olacağı için uygun bikini tercihleri yapabilirsiniz.

Bikini Nasıl Seçilir?

Bikini seçimi nasıl yapılmalı sorusuna yanıt vermeye devam edelim. Vücut tipine göre olması gereken bikini seçiminin ayrıca tarzınıza da uygun olması gerekir. Tarzınızı renk ve tasarım uyumuyla yakalayabilirsiniz. Renk seçiminde koyu renkler özellikle modaya uygundur. Bu nedenle koyu renklere yönelebilirsiniz. Vücut tiplerine göre bikini seçimine devam edecek olursak;

Kum saati vücut tipiniz varsa en ideal olan vücuda sahipsiniz demektir. Halk arasında bu vücut tipi 90 – 60 – 90 olarak ifade edilmektedir. İlgili vücut tipine hemen hemen her tasarımdaki bikini uygundur. Kendinize yakıştırdığınız bikini modelini tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen vücut tipine sahip olanların ise bel, kalça ve göğüs ölçüleri birbirine yakın olarak ifade edilmektedir. Bacak ve kol bölgelerinin dikkat çekmesi gereken yerler olduğu belirtilmektedir. Omuzları vurgulayacak ve belin ise olduğundan daha ince gösteren bikinileri tercih edebilirsiniz. Göğüsleriniz küçükse destekli bikini modellerine yönelebilirsiniz.

Bikini Seçimi Detayları

Yukarıda vücut tipleri ve bu vücut tiplerine göre bikini seçimi nasıl yapılır sorularına yanıt verilmiştir. Bunlara ek olarak desenli ya da desensiz modellere yönelebilir, diğer bikini modellerini de deneyebilirsiniz. Bunun yanında renklerin tarz oluşturmada müthiş bir etkisi bulunmaktadır. Modaya uygun renk tercihinde bulunabilir, plajların dikkat çeken kişisi siz olabilirsiniz.

Farklı kombinasyonlarla tarzınızı ve stilinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Bikininizi takım olarak değil, ayrı ayrı da satın alabilirsiniz. Fazla kilolarınızı vererek güzel bir vücuda sahip olabilir, bununla beraber seçeceğiniz her bikininin yakışmasını sağlayabilirsiniz. Yapacağınız ufak egzersizlerle bu hedefinize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.