İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Blazer Ceket Nedir? Nasıl Kullanılır? 

Hem erkek hem de kadınlar için kullanılabilen, şık ve spor ortamlara uyum sağlayarak özgün bir şekilde yorumlandığı takdirde ortamın en şık insanı olabileceğiniz esnek ve kullanışlı bir parçadır. 1825 yılında İngiltere’deki bir okulda kürek çekme takımına tasarlanan kırmızı ceketler ile birlikte blazer ceketler hayatımıza girmiş oldu. Blazer ceketler son yıllarda modanın popüler parçaları arasında olduğu için herkesin dolabında bulunan parçalardan biri olmuştur. Genellikle metal düğmelere sahip olan ve göğüs cebinde çeşitli amblemlerin bulunabildiği, spor tarzına yakın bir parça olan ceketler, kalıplı blazer ve rahat blazer olarak ikiye ayrılmaktadır. 

Blazer Ceket Nasıl Kullanılır?

Blazer ceket, kombinlerle kullanılması en rahat olan parçalardan biridir. Blazer ceketi kullanmak istediğiniz zaman tarzınızın klasik mi yoksa spor mu olduğuna karar vermeniz gerekmektedir. Eğer klasik bir tarzda, şık bir yemek ya da önemli bir toplantı için ceketinizi kombinleyecekseniz o zaman sade renklerden ve yorucu olmayan desenlerden ilerlemeyi tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte kısa blazer ceketi, mini eteklerle kullanabilir ya da uzun blazer modellerini kumaş pantolonlar ve dökümlü gömleklerle tercih edebilirsiniz. Klasik bir ortam için blazer ceketinizi şık aksesuarlar ve topuklu ayakkabılarla tamamlayarak günün en şık insanı siz olabilirsiniz. 

Eğer blazer ceket parçanızı daha spor ortamlarda kullanmak istiyorsanız, o zaman ilk tercihiniz mutlaka spor ayakkabılar olmalıdır. Uzun ve boğazlı bir kazakla birlikte dar paça bir kot ya da farklı renkte, size uyan bir pantolonla blazerınızı kullanabilirsiniz. Spor parçaların üzerine ekleyeceğiniz bu şık ve riskli parça dikkatleri sizin üzerinize çekerken ortamda farklı bir havaya sahip olmanıza da yardımcı olacaktır. 

Blazer Ceket Kışın Giyilebilir Mi?

Her giyim parçasında olduğu gibi blazer model ceketlerinde kışın giyilip giyilemeyeceğini düşünüyor olabilirsiniz. Blazer ceketlerin kolaylığı ve uyumluluğu mevsimsel olarak da karşımıza çıkmaktadır. Farklı kumaşlardan üretilebilen bu model ceketlerin mevsimlere uygunluğu sağlanabilir. Orijinal havasından bir miktar uzaklaşsa bile kaşe bir blazer ya da daha kalın kumaştan üretilen blazer, kesimi ve duruşuyla istediğiniz şık havayı size sağlayacaktır. 

Blazer ceketler, kışın soğuk havalara karşı tek parça olarak size yeterli gelmeyebilir. Bu durumda blazer ceketlerinizin üzerine hava durumuna göre farklı kıyafetlerde tercih edebilirsiniz. Blazer ceketin en etkili olarak kullanılabileceği zaman ise mevsim geçişleridir diyebiliriz. Bir gömlek ya da ince bir triko kazak ile birlikte, altına tercih edilebilecek her tercihle uyum sağlayan bu eşsiz parça seçimlerinizin en göze çarpan kısmı olacaktır diyebiliriz. 

Yorumlar kapatıldı.