İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geçiş Mevsimlerinde Ne Giyilir? 

Geçiş mevsimleri, kıyafet seçerken tüm mevsimler arasında en kararsız kaldığımız zamanlardan biridir. Yaptığımız kıyafet seçimleri sabah bizi mutlu ederken öğlen pişman edebilir. Havanın hızlı bir şekilde değişebilir olması ve mevsim sürecinin karmaşa içerisinde ilerlemesinden dolayı geçiş mevsimleri doğru kıyafet seçimi konusunda zorlayıcı olabilir. Üstelik bu mevsimlerde doğru giyinmezseniz mutlaka hasta olabilirsiniz! Hem tarzınızı doğru yansıtmak hem de sağlığınızı korumak için geçiş mevsimlerinde ne giyilir sorusunu sizin için cevapladık.

Geçiş Mevsimlerinde En Çok Hangi Kıyafetler Tercih Edilir? 

Geçiş mevsimlerinde yapacağınız en doğru seçim kolay çıkarılabilir ya da giyilebilir olacak şekilde hafif ve kat kat giyinmektir. Hava bir anda ısındığından terlemeyecek şekilde üzerinizden çıkarabileceğiniz parçaları tercih ederseniz, çok büyük oranda hasta olmaktan kurtulursunuz.  Yine aynı şekilde hava soğuduğunda mutlaka hızlı bir şekilde üzerinize alabileceğiniz hırka, mont gibi ince parçalar olması işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Bu amaçla, özellikle bu mevsimin yıldızı olan trençkotlar, kumaş ya da deri ceketler, triko kazaklar ya da yelekler tercih edebilirsiniz. Çok kalın olmayan ve sizi sıcak tutmaya yarayacak olan bu parçalar, geçiş mevsimlerinde ne giyileceği konusunda oldukça doğru bir tercih olacaktır. 

Geçiş Mevsimlerinde Hangi Aksesuarlar Kullanılır?

Şık görünerek sıcak kalmak isteyen kişiler için unisex bir seçim olan fularlar, cesur ve çarpıcı bir seçim olabilir. Havanın sıcaklık durumuna göre, göğüs bölgenizi ve boğazınızı istediğiniz zaman sararak rüzgârdan koruyabilirsiniz. Daha büyük boyutlarda şalları, farklı şekillerde tercih ederek kendinizi sıcak tutmak içinde fularları giyiminizin bir parçası haline getirebilirsiniz. Kış ayındaki atkıların, geçiş mevsimindeki özgün bir yorumu olan fularlar size oldukça yakışacaktır. 

Uzun kollu gömlekler de geçiş mevsiminde tercih edebileceğiniz bir diğer parçalardandır. Farklı şekillerde yorumlayabileceğiniz bu özgür parçaları isterseniz bir süveterle ya da ceketle tercih edebilirsiniz. Tüm mevsimlerin gözdesi olan kot pantolonlarla birlikte tercih edildiği zaman spor bir görüntü yakalayarak zamansız bir tercih yapmakta mümkün olabilir. Ya keten kumaş bir pantolonla yapılan kombin, bir iş gününün kurtarıcısı olabilir. 

Geçiş Mevsimlerinde Hangi Ayakkabılar Tercih Edilmeli?

Kıyafetlerin en önemli kısımlarından biri de ayakkabılardır. Geçiş mevsimlerinde bir an yağmur altında kalabileceğiniz gibi çok sıcak bir havayla da karşılaşabilirsiniz. Oluşabilecek tüm durumlar için geçiş mevsimlerinde topuklu ayakkabı ya da çok ağır botlar gibi tercihler yapmak uygun olmayabilir. Daha çok spor ayakkabı ya da kısa tarzda botlarla her havada rahatça kullanabileceğiniz parçalar seçmeniz gerekir. Böylelikle her türlü hava koşuluna hazırlıklı olabilirsiniz. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın