İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siyah İle Uyumlu Olan Renkler Nelerdir? 

Moda dünyasının en uyumlu ve kullanışlı renklerinden biri olan siyah dönem fark etmeksizin her güne yakışan bir renktir. Spor kombinlerden şık seçimlere kadar farklı formlarda kullandığınız siyah rengiyle mutlaka uyumlu parçalar bulmak ve risksiz seçimler yapmak mümkündür. Farklı renklerle ya da yalnızca siyahla yapabileceğiniz farklı seçimleri ve detaylarını yazımızın devamında okuyabilirsiniz. 

Siyah kıyafetlerin seçileceği ortam ve mevsime göre farklı renklerle kombinlenebilen bu siyah rengini şık bir ortam için altın sarısı ya da gümüş grisi renkleriyle kullanmayı deneyebilirsiniz. Cilt alt tonunuzun tipine göre sıcak alt tonlu kişiler için altın sarısı, soğuk alt tonlu kişiler için ise gümüş grisi uygun bir renk olacaktır. 

Spor Seçimlerde Siyah Renk Kullanımı Nasıl Olmalı?

Siyah renk ile uyumlu olan renkler nelerdir? Daha spor ve günlük seçimler için ise istediğiniz renk ile uyumlu ve rahat bir kullanım yakalayabilirsiniz. Yine cilt alt tonunuzu göz önüne alarak soğuk alt tonlu kişiler için siyahla birlikte mor, mavi ya da pembe tonları doğru bir seçim olacaktır. Sıcak alt tonlu kişiler için ise siyahla birlikte kullanılacak toprak tonları, yeşiller ve turuncunun farklı tonları ile hem yaz hem de kış mevsimleri için oldukça uygun seçimler yapabilirsiniz. 

Kombin seçimlerinde yalnızca kıyafetleri değil aksesuarları da düşünmek gerekmektedir. Hatta günümüzde bazı moda anlayışlarında kıyafetlerden daha ön planlarda tutulan aksesuarlar ve ayakkabılar bize oldukça özgün ve cesur seçimler yapabilme fırsatı sağlamaktadır. 

Siyah Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Moda dünyasının olmazsa olmazlarından biri olarak kabul edilen siyah elbiseler, günlerin kurtarıcısı ve en rahat parçalarından biri olabilirler. Esnek ve rahat ortamlarda kullanılan siyah elbiseleri uzun, kısa ya da farklı kesim etek modelleriyle tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte şık ortamlarda mini ve dar bir siyah elbise seçimi sizi ortamın en şık insanı yapmaya yetecektir. 

Yakın geçmişte ayakkabı ve çantaların birbirlerine uyum sağlaması oldukça önemliyken günümüzde bu algı büyük ölçüde yıkılmıştır. Artık ayakkabılar ortama, çantalar ise kıyafetlere uyum sağlamakla yetinirken bu durum farklı seçimlerin artmasına yardımcı olmaktadır. Siyah renk bir elbisenin formuna göre ayakkabı seçimlerinizi çeşitlendirebilirsiniz. Örneğin kloş etekli bir siyah elbise için daha dinamik ve hareketleri renkleri etmeyi düşünebilirsiniz. Sıcak turuncular, cesur pembeler ve hatta kırmızılar bu dinamik seçimlerde size büyük ölçüde kolaylık sağlayacaktır. 

Daha şık ortamlarda ise siyah rengini dengeleyebilecek olan krem ve beyaz renklerini zarif bir görüntü için tercih edebilirsiniz. Yine romantik gecelerin en isabetli seçimlerinden biri ise vazgeçilmez bir şekilde kırmızı olacaktır. Daha risksiz bir seçim yapmak isteyenler için ise siyah elbise ile birlikte siyah renk bir ayakkabı tercih etmek yeterli olabilir. Diğer akseuarlarla da uyum içinde olmayı düşünerek özgün seçimler yapabilir ve günün en cesuru siz olabilirsiniz. 

Yorumlar kapatıldı.